2018-04-21 00:00:00 Otevírání cyklosezony 2018 | Regionální turistické a informační centrum, o. p. s.

Otevírání cyklosezony 2018

21.04.2018 08:00 - 21.04.2018 00:00

Otevírání cyklosezony 2018

Jste srdečně zváni na již třináctý ročník Otevírání cyklosezony. Cyklistické jaro přivítáme tentokrát 25 kilometrovým výletem do údolí Dřízna v Přepychách. Startujeme tradičně na náměstí v Kostelci nad Orlicí, pokračujeme cyklostezkou přes Častolovice a Čestice, projedeme obec Lípa nad Orlicí a přes železniční trať na Rašovice a odtud do Křivic. V Křivicích se nabízí hned několik cest, v mapce na cyklokartě naleznete tu nejkratší a také nejprudší, je však možné zvolit některou z o něco delších zvlněných lesních cest. Buď jak buď, po Křivicích následují Vyhnanice, Nová Ves a Vojenice a pak už rozhledna Osičina, kde na vás budou čekat hasiči s občerstvením a možností vystoupat na rozhlednu. Do cíle je z rozhledny opravdu blízko, můžete zvolit strmou cestu po zkušené vlastníky horských kol a nebo druhou, podstatně méně adrenalinovou.

Kontrolní body budou v Lípě nad Orlicí před železniční tratí, na rozcestí v Křivicích a u rozhledny Osičina. Opět budete dostávat razítka na cyklokarty a pro ty, kteří nabírají všechna razítka (tentokrát, nově, i čtvrté po příjezdu do cíle) je připraveno losování o ceny. Můžete se těšit například na jízdní kolo, velkou "dvojknihu" o Kostelci s věnováním od pana starosty Františka Kinského, sportovní vybavení, kosmetiku TianDe a mnoho dalšího.

Pak už na vás čeká skutečně půvabné lesní údolí, kde je v každém místě něco k dívání a obdivování. Chybět nebude posezení a možnou koupit si něco k zakousnutí od místního pana hostinského, za dětmi i dospělými přijede mistr loutkář Jiří Polehňa s divadelním představením a kapela Stará parta, která bude muzicírovat naživo a bez techniky.

V údolí není elektřina, zato je tam křišťálově čistá voda, nádherná atmosféra, spousta památných míst a také lidí z Přepych, kteří jsou připraveni vás přivítat jak se patří. Pro zájemce je v odpoledních hodinách připravena prohlídka obce a posezení v hospůdce. Místní restaurace Katka je také dešťovou variantou cíle.

Akci pro vás připravují informační centrum Kostelci nad Orlicí, Dobrovolný svazek obcí Orlice a obec Přepychy.

Těšíme se na setkání s vámi v sobotu, 21.dubna.


Otevírací doba

Říjen – Květen
Po – Pá: 8:00 až 16:00
So: Zavřeno
Ne: Zavřeno
Červen – Září
Po – Pá:

 8:00 - 17:00

So:

červenec - srpen  8:30 - 11:30

červen a září        zavřeno

Ne: Zavřeno

494 337 261
724 367 861

Naši partneři

  • Orlice
  • kam
  • Kostelec nad Orlicí
  • Orlické hory a Podorlico

© 2018, Regionální turistické a informační centrum, o. p. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑