Upravit stránku

 

Letoční ročník Otevírání cyklosezony připadne na 27.4.2019. Cílem 14. ročníku bude obec Chleny.

V cíli čeká na malé i velké jezdce mnoho příjemných zážitků. Chlenští Sokolové připravují dobroty v podobě steaků, klobásek, pikantních topinek či poctivé gulášovky. Nebude zapomenuto ani na všechny žíznivé. Za těmi nejmenšími dětmi či hravými pamětníky přijede až ze Slané u Semil firma SEVA, český výrobce hraček s tradicí od roku 1979 a přiveze bazének plný svých legendárních stavebnic  a další zábavní prvky. 

Velmi nás těší, že pozvání do Chlen přijal Musherský club Metuje z Červeného Kostelce. Pro ty, kdo se ještě nesetkali s pojmem mushering – jedná se o jízdu se psím spřežením, nejčastěji na sněhu,  kdy dva nebo více psů v postrojích tahají svého psovoda – mašéra na speciálních saních nebo na řiditelném vozíku. Jedná se o jedno z odvětví kynologického sportu, jež má svůj původ odvozený z běžné praxe psích spřežení, která jsou využívána k přepravě osob nebo i k dopravě materiálů v arktických nebo i v antarktických klimatických podmínkách. V letních obdobích se psi zapřahají za kolo (bikejöring) či koloběžky.

Účastníci akce budou  moci na vlastní oči spatřit impozantní skupinu dvaceti psů převážně plemene Sibiřský husky. Jejich musheři   vysvětlí záludnosti a specifika péče o tato krásná a pracovitá zvířata, způsoby práce s nimi, předvedou technické vybavení, postroje, zapřahání a jízdu a  popovídají o zážitcích z hor. V této souvislosti prosíme účastníky pejskaře, aby tentokrát nechali své psí kamarády doma, aby nedocházelo ke stresu na obou stranách.

V závěru akce čeká na všechny úspěšné jezdce tradiční losování o zajímavé ceny.

 

Změna programu a trasy vyhrazena.

Upozorňujeme, že z akce mohou být pořizovány fotografie.

 

Těšíme se na setkání s vámi a přejeme všem šťastnou jízdu a krásné počasí.