Vodácký průvodce po řece Orlici

01.07.2013 16:09

Vodácký průvodce po řece Orlici

Tato brožura bude Vaším průvodcem po řece Orlici, nebo přesněji po Orlicích a jejich okolí, protože tato východočeská řeka je na většině svého toku tvořena dvěma zdrojnicemi – Tichou a Divokou Orlicí, které se u Albrechtic nad Orlicí stékají. Odtud už se řece říká zkrátka Orlice. Jak už název napovídá, Orlice získala své jméno díky hojnému výskytu orlů v tamním povodí. Orel s pádlem se proto stal i symbolem celého projektu „Vodácká řeka Orlice“. Jen tak mimochodem, od řeky dostaly své jméno i Orlické hory.

V průvodci najdete kilometráž celého toku, doporučené výlety po řece s mapami, zákresy jezů s fotkami i vodáckými informacemi. Nechybí ani popis turistických zajímavostí, tábořišť, kempů a půjčoven vodáckého vybavení. Na blízkost občerstvení Vás upozorní symbol na mapě.

Nechtěli jsme jít pouze cestou „nastuduj a vyjeď“, ale zároveň Vás vodáky informovat i v terénu. Z toho důvodu naleznete přímo u řeky 7 velkých informačních tabulí a 50 menších výstražných a informačních tabulek a kilometrovníků, které Vám pomohou s orientací. Na velkých tabulích najdete informace o aktuálním úseku řeky včetně map se zaznačenými zajímavostmi. Menší tabulky pak upozorňují na jezy nebo na blízkost zajímavých turistických míst, občerstvení nebo železničních zastávek.

Přejeme příjemné a užitečné počtení a hlavně mnoho zážitků při poznávání této řeky mnoha tváří, která protéká krásnou přírodou. Aby byl zážitek ze sjezdu Orlic dokonalý, a to jak pro Vás, tak pro Vaše okolí, nezapomeňte si pročíst zásady bezpečnosti na vodě a pobytu v přírodě na dalších stranách a hlavně je také po celou dobu svého pobytu dodržujte. Postarali jsme se o Vaši informovanost, o zbytek se musíte postarat sami. Tak ať se Vám u nás líbí!

Vodácký průvodce po řece Orlici

Přílohy vodáckého průvodce


Otevírací doba

Říjen – Květen
Po – Pá: 8:00 až 16:00
So: Zavřeno
Ne: Zavřeno
Červen – Září
Po – Pá:

 8:00 - 17:00

So:

červenec - srpen  8:30 - 11:30

červen a září        zavřeno

Ne: Zavřeno

494 337 261
724 367 861

Naši partneři

  • Orlice
  • kam
  • Kostelec nad Orlicí
  • Orlické hory a Podorlico

© 2018, Regionální turistické a informační centrum, o. p. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑